АКТУАЛЬНО

[5]

Вчені дізналися, як тварини знаходять дорогу додому


У нейробіології чеські науковці зробили дуже цікаве відкриття. Їм вдалося відкрити таємницю того, як тварини можуть знаходити дорогу додому. Передає http://svitovi-visti.blogspot.com
Довгий час вважалося, що у тварин є особливість реагувати на магнітне поле Землі. Проте до цього моменту вчені не могли зрозуміти, як це працює. Під час досліджень, проведених вченими з Чехії, було доведено, що у тварин є протеїн в очах під назвою кріптохром, який реагує на світло.
Мартін Ваха, професор біології керівник дослідницької групи, розповів, що якщо цю функцію у чотириногої істоти заблокувати, то тварина відразу ж перестане відчувати магнітне поле і це відіб'ється на його орієнтації у просторі. Кріптохром, по суті, є внутрішнім компасом тварини, який допомагає їй знаходити дорогу додому.
Комаха муха-дрозофіл також втрачає здатність відчувати магнітне поле в разі відключення очного протеїну. Чеські вчені вивчали поведінку і диких тварин. На цей раз вони взялися за тарганів і довели, що вони також відчувають магнітне поле завдяки криптохрому.
Вчені дізналися, як тварини знаходять дорогу додому Вчені дізналися, як тварини знаходять дорогу додому Reviewed by віталій on 06:59 Rating: 5