АКТУАЛЬНО

[5]

Експерт назвав спосіб вирішення енергетичної кризи в Україні

Питання введення в Україні надзвичайного стану в енергетиці - здебільшого політичне, оскільки Україна могла б закуповувати вугілля не на окупованих територіях Донбасу, а в ПАР. Як передає   replyua.net, так вважає голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик. В інтерв’ю ЗМІ він прокоментував пропозицію про введення надзвичайного стану.

«Все це пов'язано не тільки з енергетикою, а й з політичною ситуацією. Подивіться, що коїться в «Опозиційному блоці». Я думаю, що там є домовленості з владою про те, щоб поставки йшли, при цьому частина депутатів, яких контролює Ахметов, відходить від «Опозиційного блоку» і стають менш опозиційними, а де потрібно, будуть підігравати владі. Зрозуміло, що блокування поставок заважає цій новій коаліції», - сказав він.

Експерт також вважає, що критичної ситуації можна було б уникнути, якби Міністерство енергетики вчасно потурбувалося про диверсифікацію поставок антрацитного вугілля в Україну, замість того щоб наполягати на поставках з окупованих територій. У цьому контексті Боровик нагадав про те, що «свого часу була відпрацьована схема постачання вугілля з ПАР, за яку потім, за великим рахунком, незаконно відкривалися кримінальні справи, але зрештою її почали реалізовувати. Це був перший крок з диверсифікації поставок антрацитного вугілля. Водночас, його вартість була не набагато дорожче, ніж зараз», - додав він.
Експерт назвав спосіб вирішення енергетичної кризи в Україні Експерт назвав спосіб вирішення енергетичної кризи в Україні Reviewed by віталій on 07:57 Rating: 5