АКТУАЛЬНО

[5]

ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА РОБИТИ В СВЯТО СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

Стрітення Господнє у 2017 році буде відзначатися 15 лютого. Це одне з головних свят, які святкують християни в своєму календарі.
передає   intermarium
Тому цей день за багато століть зміг обрости великою кількістю різноманітних звичаїв. Цікаво, що багато з них існують ще з дохристиянських часів. Так свято зустрічі Зими з Весною, яке наші далекі предки відзначали приблизно в цей же час, мало дуже схожі традиції та заборони.

Що треба зробити на Стрітення?

Особливу увагу на Стрітення приділяли свічкам і воді, які в цей день були наділені цілющими властивостями. З ними і пов’язані основні традиції цього дня.

Стрітенську воду і її чудодійні властивості цінували не менше за хрещенську. Для освячення води її навіть не носили святити до церкви, досить було зібрати краплі води з танучих бурульок.

Воду, зібрану на Стрітення, використовували:
для зняття порчі
як оберіг у бою і далекій дорозі
для лікування ран і хвороб
для захисту будинку і тварин від напастей

«Громничні» свічки на Стрітення

Традиційно під час святкової церковної служби прихожани освячують свічки, які потім зберігаються в будинку весь наступний рік, їх називають «громничними». За віруваннями, вони оберігають будинок, посіви і всіх членів сім’ї від бід, хвороб та інших негараздів.

Є кілька випадків, під час яких треба запалювати цю свічку в будинку:
сильна негода за вікном і природні катаклізми
народження дитини
загострення різних захворювань
якщо в будинку недавно померла людина

Що не можна робити на Стрітення?
Не можна сваритися через дрібниці і зберігати образи в серці
Не можна важко працювати, в тому числі проводити роботи по дому
Не можна йти з церкви без «Громничної» свічки, яка зберігається вдома цілий рік
Не варто починати великі проекти і відправлятися в далеку дорогу. Цей день краще присвятити молитвам і пошуку душевної рівноваги
ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА РОБИТИ В СВЯТО СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЬОГО ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА РОБИТИ В СВЯТО СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЬОГО Reviewed by віталій on 22:41 Rating: 5