АКТУАЛЬНО

[5]

Тариф на опалення знову перерахували: скільки доведеться платитиУкраїнцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою. 

Тільки в столиці суму в платіжках зменшили майже на третину. Так за рахунок чого така щедрість обленерго і чому чиновники раніше не зменшили тарифи. сообщаетhttp://goruzont.blogspot.com
Перші платіжки за опалення цієї осені шокували не тільки українців, а й уряд. Там вирішили перерахувати тариф за новою методикою, повідомляє from-ua з посиланням на  24 канал.

В Україні тарифи на опалення розраховують двома способами. У багатоповерхівках без лічильників встановили норму споживання - наприклад, для киян це 32,97 гривні за 1 квадратний метр. У будинках з лічильниками платять за фактичну кількість отриманого тепла - 1416 гривень за одну гігакалорію.

І жителі цих квартир якраз і отримали менші суми. Після перерахунку цифри в платіжках в середньому знизилися на 30%.

А ось про брак заговорили в "Київенерго". У них тільки за жовтень вийшла різниця в нарахуваннях на 47 мільйонів гривень. Після перерахунку за листопад киянам платіжки взагалі виставили на 70 мільйонів менше, ніж планували. І чому вартість розрахунку опалення за цими двома методиками така разюча - пояснити не змогли.

У Національній комісії з енергетики, яка і затверджує тарифи, пояснювати де була захована "секретна складова", теж не захотіли.

Якщо лічильник фіксує вже подане в будинок тепло, то у формулі норми споживання - купа змінних, кажуть експерти. В першу чергу, на розрахунок впливає погода. Таке нововведення затвердив Кабмін минулої осені. У формулу закладена середня температура за місяць. Якщо вона нижче відповідного показника, то тариф збільшують - мовляв, використовують більше палива. І навпаки.

Крім того, впливає на тариф і кількість опалювальних днів. Особливо це відчутно в жовтні і квітні, коли батареї за фактом холодні, а за паперами - ще опалювальний сезон. Також впливають і втрати тепла в дірявих мережах.

Чиновники ж обіцяють до кінця цього року встановити лічильники у всіх багатоповерхівках.
Тариф на опалення знову перерахували: скільки доведеться платити Тариф на опалення знову перерахували: скільки доведеться платити Reviewed by віталій on 07:47 Rating: 5