АКТУАЛЬНО

[5]

Якщо ти це зробиш у день Святого Миколая, то буде тобі щастя цілий рік

Сьогодні усі християни відзначають одне з найвагоміших релігійних свят – День Святого Миколая-Чудотворця. – повідомляє
Святий Миколай або Ніколаус завдяки своїм благим вчинкам за життя став вважатися святим, духовний захистом бідних та скривджених, покровителем дітей та мандрівників У цей день в народі тісно переплелися з релігійними таїнствами і народні звичаї та обряди.

Що варто зробити у День Святого Миколая

Святковий ранок віруючі починають з молитви та відправляються до церкви.

Цього дня прийнято слідувати прикладу Миколи-Чудотворця та робити якомога більше добрих справ, наприклад подати милостиню, відвідати дитячий будинок та подарувати дітям трохи радості, допомогти стареньким сусідам чи багатодітним сім’ям хоча б чимось.

Тільки потрібно це робити не показово, а таємно, не для слави чи подяки.


На Миколая прийнято дарувати подарунки, гостинці своїм рідним, кладучи вночі під подушку. Зазвичай це якісь ласощі, не надто дорогі, а чисто символічні подарунки.

Наші предки влаштовували в День Миколая пишні гуляння. Часто 19 грудня у багатьох селах відзначали храм. Тому і стіл і настрій цього дня повинен бути святковим, а вечір має пройти у веселощах та в колі близьких та друзів.

Чого не дозволяється робити у День Святого Миколая

Цього дня ще триває піст. Дозволяється споживати рибу, але не можна їсти яйця,м’ясо та інші продукти тваринного походження.

За звичаєм не прийнято цього святкового дня позичати комусь гроші. Наші предки вірили, що таким чином виноситься з хати удача та наступний рік може пройти у скруті.

Працювати у День Святого Миколи можна, але не варто займатися шиттям, ремонтом, пранням, краще відкласти важку домашню роботу на інший день.

Народні прикмети та вірування 19 грудня

Печаль у День Миколая принесе морози.
Хвали зиму після Миколиного дня.
Скільки Микола Зимовий дасть снігу, стільки Микола Весняний дасть трави
Якщо ти це зробиш у день Святого Миколая, то буде тобі щастя цілий рік Якщо ти це зробиш у день Святого Миколая, то буде тобі щастя цілий рік Reviewed by віталій on 14:01 Rating: 5